Historie firmy

historie.jpg, 40 kB První autobus - 1991 Moskva Kreml - 1992 První minibus - 1993 Barcelona - 1994 1995 Výstava - 1996 1997 Sponzorujeme HC Kobra - 1998 Pracovní porada - 1999 Mechanici - 2000 Foto 2000

1990 - založení firmy…….a tehdy to všechno začalo……

pronajala se Karosa, jezdilo se na poznávací zájezdy do Benátek a na "drancovací" předvánoční zájezdy do Německa.

1991 - náš první vlastní autobus

stalo se to v únoru, kdy jsme si dovezli náš první vlastní autobus Iveco Magirus. Protože byl z Německa, stali jsme jedni z prvních soukromých dopravců v Československu se zahraničním autobusem. V té době to bylo něco neobvyklého a kam autobus přijel, tam budil pozornost.

1992 - 1994 rozrůstání a orientace firmy

pořídili jsme další zahraniční autobus Daf Panoramic a jezdili poznávací zájezdy po celé Evropě. Dalším přírůstkem do firmy byly postupně pořízené dva minibusy Iveco Turbodaily pro 19 lidí a začali jsme se orientovat na incoming. Jako jedna z prvních dopravních firem jsme pořídili našim řidičům firemní oblečení a zároveň je vybavili pagery pro neustálé spojení s NONSTOP dispečinkem, což v roce 1994 znamenalo finančně nákladný provoz. Na rok jsme pronajali velký autobus Daf Orion z důvodu pokrytí stále přibývajících objednávek od našich klientů.

1995 - 2000 jednotné image autobusů, stavba nových kanceláří, rozšiřování služeb pro klienty, otevření servisu, rozšiřování vozového parku

dostali jsme nádherný nápad vytvořit jednotné image firmy. Netrvalo dlouho a na trasu vyjely naše autobusy v novém "poťapaném" kabátě. Práce bylo stále více, naše původní kanceláře již nestačily a tak jsme si vystavěli nové, hezčí a modernější. Rozšířili jsme služby také o DTP studio a začali pro naše klienty a cestovní kanceláře vyrábět vizitky, katalogy, mapy Prahy včetně různé reklamy. Pro zkvalitnění vozového parku jsme otevřeli autobusový servis s čerpací stanicí, myčkou a velikou halou. Objednávky přibývají a předčí kapacitu možností, začíná spolupráce s ostatními dopravci a je potřeba rozšířit vozový park. Proto jsme v tomto období pořídili 8 nových autobusů: Setra, Karosa 736 a 936 E, Mercedes Tourismo, SOR, mikrobus VW Transportér a dva minibusy Renault Master.

2001 - 2005 krize v cestovním ruchu, povodně, znovu na nohách, nové autobusy, narozeniny

Září 2001 - teroristické útoky v Americe měly nepříznivý vliv na vývoj cestovního ruchu v ČR. I přesto jsme v průběhu sezony 2002 zakoupili nový minibus Mercedes Sprinter a do nájmu vzali další Mercedes Tourismo. Další rána přišla vzápětí v podobě velké povodně. Záplavy v plné turistické sezoně napáchaly více zla něž jsme si vůbec chtěli připustit. Zahraniční turisté neprojevovali o zatopenou Prahu zájem, přestali cestovat a celá sezona dopadla katastrofálně. Po těžkém začátku sezony 2003 se cestovní ruch začal pomalu vzpamatovávat, turisté opět začali cestovat a navštěvovat ČR. Díky této skutečnosti a opětnému přívalu práce, jsme si mohli dovolit další nové autobusy - Bovu Futuru a minibus Renault Master. Kvalitní služby, příval objednávek a spokojenost klientů nám umožnila vzápětí pořídit další dva nové minibusy Mercedes Sprinter.

K patnáctiletému výročí existence firmy MACEK COACH jsme si nadělili krásný dárek - tři nové autobusy Mercedes Tourismo.

2005 - 2010

Vozový park se rozrostl o dva nové autobusy Isuzu Turquoise a mikrobus Renault Trafic a změnil statut firmy. Vznikla nová firma MACEK COACH s.r.o., kam jsme převedli všechny autobusy, spolupracovníky, kontakty a klienty. Prakticky se změnilo pouze identifikační číslo společnosti a jinak všechny služby zůstaly i nadále zachovány. A jedeme dál...

Náš neustále modernizovaný vozový park a dlouholeté zkušenosti v cestovním ruchu a autobusové dopravě je pro Vás zárukou kvality, bezpečí a spolehlivosti.

PŘÍŠTÍ CESTU ZKUSTE S NÁMI !!